Закон про Антикорупційний суд перед ухваленням потрібно надіслати на експертизу до Венеційської комісії, – Володимир Пилипенко

26.01.2018
10

Після того як парламент визначиться, який із законопроектів про Антикорупційний суд буде взятий за основу, текст документу доцільно спрямувати на експертизу до Венеційської комісії. Це дозволить покласти край суперечкам довкола необхідного закону.

Про це під час ефіру проекту «Право на владу» на каналі 1+1 заявив перший заступник голови партії «Відродження», Представник України у Венеційській комісії (2013-2017) Володимир Пилипенко.

За його словами, наразі у парламенті зареєстровані п’ять законопроектів про Антикорупційний суд. Експерти Венеційської комісії проаналізували лише два з них, і жоден документ не отримав схвального висновку європейських правників.

«Гадаю, Верховна Рада таки визначиться, які законопроекти про Антикорупційний суд внести до порядку денного і який із них буде проголосований за основу. Саме тоді, між першим і другим читанням, Венеційська комісія має надати свій висновок. І вже ніхто не сперечатиметься, якою буде процедура призначення суддів, бо чітко буде засвідчена позиція і Світового банку, і МВФ», – підкреслив Володимир Пилипенко.

Він нагадав, що більшість законів, які стосуються судової реформи, були поспіхом проголосовані у Верховній Раді, а згодом отримували зауваження від Венеційської комісії.

«Уже приймали закон про справедливий суд: було 1,5 тисячі поправок, і прийняли відразу в другому читанні. Так само поспіхом ухвалювали закон про судоустрій – у другому читанні і в цілому. А потім, за півроку-рік, ці закони потрібно змінювати, тому що вони не працюють. Так само був проголосований закон про люстрацію, який Венеційська комісія оцінила чи не найжорсткіше і зрештою порекомендувала призупинити його дію. Те саме зробили із законом про мови: після скандалу довкола його ухвалення довелося заручатися висновками Ради Європи. Тому рішення щодо створення Антикорупційного суду мусить бути виваженим», – підкреслив перший заступник голови партії «Відродження».

Він також підкреслив, що українській владі потрібно не тільки декларувати європейські цінності, а насамперед – їх дотримуватись.

«Гадаю, після того як Венеційська комісія проаналізує законопроект про Антикорупційний суд, його можна виводити на друге читання. Не треба поспішати! Бо як поспішимо, то потім до того суду не буде довіри громадян. Як немає довіри до звичайних судів, які вже чотири роки поспіль реформуються, а там як працювали корупціонери, так і працюють», – підкреслив Володимир Пилипенко.