Депутатська група «Партії «Відродження» підтримала закон про приватизацію державного майна

18.01.2018
1444815

Закон «Про приватизацію державного майна» дозволить розблокувати процес великої приватизації та допоможе позбавитись не потрібних державі збиткових підприємств.

Про це заявив перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко, коментуючи ухвалений сьогодні Верховною Радою законопроект про приватизацію держмайна №7066.

20 народних депутатів групи «Партія «Відродження» віддали свої голоси на підтримку даного законопроекту. Всього за документ проголосувало 266 народних обранців.

За словами політика, закон не тільки дозволить спростити процедуру визначення об’єктів приватизації та їх продажу, та й виключить корупційні ризики.

«Законом вводиться розподіл на об’єкти великої приватизації, вони визначаються Урядом, та на об’єкти малої приватизації, які визначаються органами місцевого самоврядування. Їх продаж буде реалізуватися за двома процедурами. Об’єкти великої приватизації реалізуються на аукціоні із залученням інвестиційного радника. Об’єкти малої приватизації реалізуються через Інтернет-аукціони. Готувати до продажу об’єкти великої приватизації буде радник – один із найбільших світових інвестиційних банків, який обиратимуть під час конкурсу. Це дозволить виключити корупційні ризики та залучити до приватизації солідних інвесторів, які будуть довіряти раднику», – підкреслив Володимир Пилипенко.

Також він зазначив, що закон виключає приватизацію підприємств та об’єктів, які необхідні для виконання держави своїх основних функцій, для забезпечення обороноздатності держави та об’єктів права власності українців. При цьому документ захищає права інвестора.

«Зокрема, забороняється порушення справ про банкрутство протягом року з моменту продажу об’єкта і до трьох років обмежується термін оскарження результатів продажу. Також інвесторам надається можливість вирішення можливих суперечок з державою в міжнародному арбітражі», – додав Володимир Пилипенко.